Canon uvádí makroblesk Lite MT-26EX-RT

Canon dnes představila nový vysoce výkonný blesk pro profesionální fotografování – dvojitý makroblesk Macro Twin Lite MT-26EX-RT. Využívá dvě pohyblivé hlavy s bleskovými výbojkami, kterými lze okolo objektivu otáčet v pětistupňových intervalech a naklánět je směrem od i ke snímanému objektu. Novinka je perfektním pomocníkem pro produktovou i portrétní fotografii, kde je pečlivé osvětlení naprosto nezbytné. Součástí blesku jsou i zaostřovací světla využívají vysoce jasné bílé LED diody, které umožňují bezproblémové zaostřování a pohodlné posouzení vlivu osvětlení na výsledný snímek ještě před jeho pořízením. Kombinované směrné číslo pro obě výbojky, které vyjadřuje schopnost blesku osvítit objekt při konkrétní citlivosti snímače a předem definovaném úhlu, je oproti modelu MT‑24EX vyšší – nový blesk se může pochlubit Gn 26 (citlivost ISO 100) zajišťující perfektně prosvícené fotografie.

Součástí modelu Lite MT-26EX-RT jsou i nové připevňovací difuzory (pro každou hlavu blesku), které zajišťují měkčí rozptyl světla a předchází tak příliš tvrdému podání výsledného obrazu. Výkon blesku mohou uživatelé snížit a zajistit správnou expozici i v případě maximálního otevření clony u objektivů s vysokou světelností nebo při pořizování záběrů zblízka. Čas potřebný k nabití blesku je u modelu Lite MT‑26EX-RT pouhých 5,5 sekundy, případně 2,5 sekundy při použití volitelného kompaktního bateriového zdroje CP-E4N. A navíc je průběh nabíjení zobrazovaný na panelu LCD. Díky rychlému nabíjení mají uživatelé jistotu, že jejich blesk bude vždy připravený k pořízení perfektního snímku – například při focení divoké zvěře, kde záleží opravdu na každém okamžiku. Uživatelé určitě ocení i delší životnost bleskových výbojek, která výrazně snižuje potřebu pravidelné údržby v servisu.

Flexibilní ovládání pro maximální kreativitu

Canon MT-26EX-RT dostal do vínku i podporu rádiového řízení ostatních blesků řady Speedlite. Nejnovější model umožňuje ovládat bezdrátově až 15 dalších blesků v pěti skupinách a fotografové tak mohou dosáhnout lepšího osvětlení nebo snadno nasvítit pozadí záběru s cílem zdůraznit snímaný objekt. Canon MT-26EX-RT může expozici vzdálených blesků řady Speedlite řídit různými způsoby. Hodnoty pro plně automatickou expozici může změřit přímo fotoaparát prostřednictvím rádiového ovládání s využitím E-TTL a výkon jednotlivých blesků mohou uživatelé nastavovat ručně a ponechat si tedy maximální kontrolu nad nasvícením scény včetně zajištění konzistentního osvětlení. Každý blesk navíc může používat odlišnou metodu řízení expozice a v rámci jednoho záběru lze kombinovat například ruční nastavení s E-TTL měřením. Díky všem těmto vlastnostem je práce s blesky ještě flexibilnější a plně přizpůsobitelná konkrétním požadavkům.

Za větší mírou kontroly a rychlejším i pohodlnějším používáním modelu Lite MT-26EX-RT stojí také přepracované uživatelské rozhraní a ovládací prvky, které vychází z řídícího panelu blesku Speedlight 600EX II-RT. Uživatelé tak mají k dispozici řadu nových vlastností a funkcí uvedených společností Canon právě s modelem 600EX II-RT, které využívají sáňky pro příslušenství. A to včetně nového zajišťovacího mechanismu kovové upevňovací patice, který umožňuje spolehlivě připojit nebo odpojit blesk od fotoaparátu jediným dotekem.

Klíčové vlastnosti dvojitého blesku Macro Twin Lite MT-26EX-RT:

  • Dvě výkonné a flexibilní hlavy blesku s rychlým nabíjením
  • Vysoce jasné bílé LED diody pro snadné zaostřování i při špatných světelných podmínkách
  • Bezdrátové optické a rádiové ovládání dalších blesků řady Speedlite
  • Kreativní možnosti osvětlení a uživatelské funkce pro naprosto perfektní nasvícení scény

Zdroj: http://www.canon.cz

 

Ohodnoťte článek

O P. R. Haymar

Fotograf, novinář, muzikant, lektor, psavec a kreativec všeho druhu. Entita mnoha profesí, tak trochu workoholik s velkou dávkou nadšení a minimem talentu (což se ale naučil za ta léta dobře maskovat). Filmový nadšenec a rocker tělem i duší. Milující manžel a otec dvou dětí. web: martinhajek.net
Bookmark the permalink.

Komentujte

avatar

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

  Subscribe  
Upozornit na