Panasonic slaví 10 let od představení prvního CSC fotoaparátu

nd-600x160.jpg

Deset let letos uplyne od chvíle, kdy společnost Panasonic představila světu první digitální bezzrcadlovku, kompaktní digitální fotoaparát se systémem výměnných objektivů, zkráceně systémový kompakt. Tehdy, v roce 2008, šlo o model LUMIX DMC-G1. V této kategorii tedy Panasonic drží světové prvenství a zároveň je jedinou firmou, která se systémovým kompaktům věnuje už celé desetiletí a neúnavně přináší další novinky jako jsou ikonické modely LUMIX GH5, G9 a GH5S.

Toto světově jedinečné postavení Panasonic obsadil díky unikátním technologiím zaměřeným na vysokou kvalitu obrazu, špičkový výkon, rychlé reakce a také skvělé vlastnosti a funkce pro natáčení videozáznamů. To vše k systémovým kompaktům LUMIX G nedílně patří. Za klíčové úspěchy v této kategorii považuje značka mimo jiné první systémový kompakt s natáčením do rozlišení 4K*2, duální stabilizátor obrazu a také režim 6K PHOTO, umožňující fotografovat rychlostí 30 snímků za vteřinu v rozlišení 18 megapixelů ještě dříve než stihne uživatel stisknout spoušť.

Nedávno Panasonic rozšířil portfolio v této kategorii a k celosvětově uznávané a oceňované vlajkové lodi, ikonickému hybridnímu modelu LUMIX GH5, přibyla další novinka LUMIX G9. Její hlavní předností je nekomporomisní přístup k tvorbě fotografie. Dalším přírůstkem je LUMIX GH5S s nejvyšší citlivostí v dosavadní historii značky a se skvělou kvalitou videozáznamů. I nadále se pak výrobce bude soustředit na digitální fotoaparáty nejvyšší kategorie, které splňují přísná kritéria pro profesionální fotografy a filmaře.

Mottem společnosti je v této kategorii „Changing Photography“ respektive, „Měníme svět fotografie“. Řadu LUMIX G hodlá proto i nadále rozvíjet tak, jako v průběhu uplynulého desetiletí, s cílem zůstat na špici technologického vývoje a výroby dalších špičkových produktů.

Ohodnoťte článek

O Martin Hájek

Fotograf, novinář, muzikant, lektor, psavec a kreativec všeho druhu. Entita mnoha profesí, tak trochu workoholik s velkou dávkou nadšení a minimem talentu (což se ale naučil za ta léta dobře maskovat). Filmový nadšenec a rocker tělem i duší. Milující manžel a otec dvou dětí. www.acefoto.eu
Bookmark the permalink.

Komentujte

avatar

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

  Subscribe  
Upozornit na