Fujifilm X-H2S

Fujifilm představuje zcela novou, robustní a výrazně vylepšenou bezzrcadlovou vlajkovou loď s nejlepším AF sledováním pohybujícího se objektu v historii fotoaparátů X, dále s novým snímačem, obrazovým procesorem a vylepšeným algoritmem, který nadchne všechny profesionály z řad fotografů i videotvůrců, zaměřujících se na akční fotografie / videa, například sport či wildlife.

Špičkový výkon a rychlost

Nový skládaný senzor typu X-Trans CMOS 5 HS BSI nabízí rozlišení 26,16 Mpx a je 4x rychlejší než předchozí model. Vysokorychlostní procesor X-Processor 5 je 2× rychlejší než jeho předchůdce a zaručuje lepší rozlišení obrazu při nízkých citlivostech ISO a nižší šum při vysokých citlivostech ISO.

X-Trans™ CMOS 5 HS má po předchozím modelu technologii BSI (citlivost ostření v šeru), ale zároveň využívá strukturu skládaných vrstev (stacked sensor). Tato technologie umožňuje výrazně zvýšit rychlost odečítání snímače ve srovnání s modely, které jsou vybaveny snímačem X-Trans CMOS 4. X-H2S má také zvýšený výkon režimu sériového snímání včetně automatického zaostřování při sériovém snímání.

Ultra rychlý AF i sériové snímání

Výrazně se zlepšil výkon AF – rychlejší počet výpočtů automatického ostření prováděných za jednu sekundu zlepšil přesnost ostření. Novou funkcí je schopnost rozpoznávat objekty a lépe predikovat pohyb ve scéně. Došlo tak k výraznému zlepšení zónového automatického ostření a schopnosti sledovat pohybující se objekt v prostředí s nízkým kontrastem. Fotoaparát se posunul i v případě významného navýšení výkonu sériového snímání. Dokonalejší systém automatického ostření nabídne frekvenci až 40 snímků za vteřinu bez blackoutu a nově vyvinutou technologii s rozpoznáváním objektů s výrazně vyšší přesností. Při kadenci 30 fps (JPEG) nebo 20 fps (RAW) můžete nepřetržitě pořídit více než 1 000 snímků.

Fotoaparát podporuje interní záznam 4:2:2 10-bitového videa v rozlišení 6,2k/30p a 4k/120p. Rychlost odečítání snímače při záznamu videa byla zvýšena na 1/180s, čímž byl potlačen efekt rolling shutter. X-H2S podporuje tři kodeky Apple ProRes: ProRes 422 HQ, ProRes 422 a ProRes 422 LT. Při záznamu ProRes podporuje X-H2S také proxy záznam, například ProRes 422 Proxy. Další novinkou je F-Log2 s rozšířeným dynamickým rozsahem na více než 14 expozičních kroků, což umožňuje mnohem plynulejší tonální přechody. Lze natáčet video v rozlišení 4k/60p bez ořezu s podstatně sníženým efektem rolling-shutter.

Zcela nový procesor X-Processor 5 má oproti současnému modelu dvojnásobnou rychlost zpracování obrazu. Nabízí lepší rozlišení při nízkých citlivostech ISO a nižší šum při vysokých citlivostech ISO, přičemž poskytuje zároveň i výrazně lepší přesnost a rychlost automatického zaostřování. Použití AI procesoru (umělá inteligence) umožňuje automatické zaostřování s detekcí objektu, které sleduje zaměřený objekt se zvýšenou přesností. V oblasti videa umožňuje procesor natáčet 4:2:2 10-bitové video v rozlišení 6,2K/30P a 4K/120P a podporuje řadu kodeků včetně Apple ProRes 422 HQ. Nabízí také nižší spotřebu energie, čímž prodlužuje maximální dobu záznamu videa, a podporuje paměťovou kartu CFexpress typu B.

K dokonalému výsledku přispěje i 5-osá stabilizace obrazu s účinností až 7 EV, odolné hořčíkové tělonový slot pro kartu CFexpress typu B nebo volitelný vysílač pro přenos dat. Díky nižší spotřebě energie také budete moci tvořit déle.

Ohodnoťte článek

O Haymar

Fotograf, novinář, muzikant, lektor, psavec a kreativec všeho druhu. Entita mnoha profesí, tak trochu workoholik s velkou dávkou nadšení a minimem talentu (což se ale naučil za ta léta dobře maskovat). Filmový nadšenec a rocker tělem i duší. Milující manžel a otec dvou dětí. web: martinhajek.net
Bookmark the permalink.

Komentujte

avatar

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

  Subscribe  
Upozornit na