Baví mě bořit zaběhnuté stereotypy vyvracet mýty a experimentovat. To je totiž ta jediná cesta jak se dostat zase o kus dál (a je jedno jakému oboru se právě věnujete). Před časem mi v jedné vášnivé diskuzi kolegové tvrdili, že fotoalteliér je zcela jedinečný a bez něj prostě určité věci nejdou! Nesouhlasím! A hned jsem si to vyzkoušel na vlastní kůži, protože jedině důkaz (místo řečí) má smysl! Ukázaná platí! Takže hurá na to.
Kde je to nejlepší?
Před časem jsem vydal článek Kde se nejlépe fotoografuje, který řešil různá prostředí (různé světelné podmínky), jejich výhody a nevýhody + samozřejmě reálné využití v praxi! Jen pro připomenutí: srovnával jsem interiéry, exteriéry i ateliér. S tím, že ateliér v tomto klání vycházel suveréně nejlépe. S tím by asi leckdo souhlasil…
Ale nakonec je to stejně jen o tom, jak na to jdete, jaké máte zkušenosti a jak moc dokážete experimentovat a improvizovat!
Jde to kdekoli
A tím se dostáváme k jádru pudla: Lze pořídit v úplně standardních (rozuměj: běžných, domácích) podmínkách fotografie jako z profi foto studia?! Jasně! Stačí jen důsledná příprava. Zkuste to, je to sranda 😉
FOTOGRAFIE:
- Prostředí: domácí, dětský pokoj
- Hlavní světlo: přirozené (denní)
- Druhé světlo: odraz z boku od protější zdi
- Vybavení: DSLR + objektiv (EF 50/f1.8)
- Pozadí: tmavé, neutrální (matný papír)
- Režim: M
- Clona: F2.0
- ISO: 800
- Čas: 1/60s
- blesk: NE
- WB: Den
Použil jsem zcela standardní prostředí (které najdete u sebe doma), běžnou techniku – foťák + běžný objektiv (žádné složité ateliérové vybavení) a denní světlo. Jen pozadí pokoje jsem eliminoval kusem černého matného pozadí (cca 2 x 1,6 m)
Komentujte