Nikon Photo Gallery uvádí od 3. listopadu 2017 pro veřejnost výstavu fotografií Alžběty Jungrové – Černobílý život.
Výstava Černobílý život je pouze častí rozsáhlého souboru, který vznikal po celé desetiletí. Fotografie byly pořízeny v různých částech světa od Pákistánu po Kolumbii a poukazují na problémy současného světa – dětskou práci, distribuci zbraní a drog na pákistánsko–afghánské hranici, války, uprchlíky, nedostatek vody, střet civilizací. Při výběru fotek Alžběta vycházela z deníků, které psala na všech cestách pro svoji maminku. Výstava je vlastně výchozím bodem pro plánovanou knihu, která by měla být kombinací oněch deníkových textů a fotografií.
Alžběta Jungrová začala fotografovat na základní škole. Vystudovala Střední průmyslovou školu grafickou v Hellichově ulici a poté pracovala pro MF Dnes, Hospodářské a Lidové noviny. V letech 2000–2002 žila v USA a v Londýně. Jako základ své tvorby si Alžběta nejprve vybrala dokument a reportáže, protože ji zajímají lidé, jejich životy a osudy. Za reportáž o drogách na pákistánsko-afgánských hranicích obdržela čestné uznání Czech Press Photo, za sérii snímků o dětech pracujících v cihelně v pákistánském Péšáváru a za sérii fotografií z barmského uprchlického tábora v Bangladéši obdržela cenu Vysokého komisaře OSN pro uprchlíky.
V současnosti je na volné noze, zastupuje ji jedna z nejprestižnějších agentur v oboru komerční fotografie 4D Photo. Pracuje na několika vlastních uměleckých projektech, vytváří na zakázku reportážní fotografie, fotí reklamy, fashion story, portréty.
Komentujte