Výstava fotografií Alžběty Jungrové: Černobílý život

Nikon Photo Gallery uvádí od 3. listopadu 2017 pro veřejnost výstavu fotografií Alžběty Jungrové – Černobílý život.

Výstava Černobílý život je pouze častí rozsáhlého souboru, který vznikal po celé desetiletí. Fotografie byly pořízeny v různých částech světa od Pákistánu po Kolumbii a poukazují na problémy současného světa – dětskou práci, distribuci zbraní a drog na pákistánsko–afghánské hranici, války, uprchlíky, nedostatek vody, střet civilizací. Při výběru fotek Alžběta vycházela z deníků, které psala na všech cestách pro svoji maminku. Výstava je vlastně výchozím bodem pro plánovanou knihu, která by měla být kombinací oněch deníkových textů a fotografií.

Alžběta Jungrová začala fotografovat na základní škole. Vystudovala Střední průmyslovou školu grafickou v Hellichově ulici a poté pracovala pro MF Dnes, Hospodářské a Lidové noviny. V letech 2000–2002 žila v USA a v Londýně. Jako základ své tvorby si Alžběta nejprve vybrala dokument a reportáže, protože ji zajímají lidé, jejich životy a osudy. Za reportáž o drogách na pákistánsko-afgánských hranicích obdržela čestné uznání Czech Press Photo, za sérii snímků o dětech pracujících v cihelně v pákistánském Péšáváru a za sérii fotografií z barmského uprchlického tábora v Bangladéši obdržela cenu Vysokého komisaře OSN pro uprchlíky.

V současnosti je na volné noze, zastupuje ji jedna z nejprestižnějších agentur v oboru komerční fotografie 4D Photo. Pracuje na několika vlastních uměleckých projektech, vytváří na zakázku reportážní fotografie, fotí reklamy, fashion story, portréty.

Výstava v Nikon Photo Gallery potrvá do 10. prosince 2017

Ohodnoťte článek

O Haymar

Fotograf, novinář, muzikant, lektor, psavec a kreativec všeho druhu. Entita mnoha profesí, tak trochu workoholik s velkou dávkou nadšení a minimem talentu (což se ale naučil za ta léta dobře maskovat). Filmový nadšenec a rocker tělem i duší. Milující manžel a otec dvou dětí. web: martinhajek.net
Bookmark the permalink.

Komentujte

avatar

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

  Subscribe  
Upozornit na