ONDU Mark III fotoaparáty na Kickstarteru

Společnost ONDU uvádí prostřednictvím crowdfundingového webu Kickstarter novou kolekci dírkových (pinhole) fotoaparátů v již třetí generaci. A to včetně 135, 120, středního formátu a velkých formátů.

Sbírka dírkových fotoaparátů čítá celkem 19 různých variací s oficiálním názvem ONDU Mark III. Dle slov výrobce nabídne spoustu funkcí a doplňků. Určitě nepůjde o masovou záležitost, ale spíše o produkt určený pro velice specifickou skupinu uživatelů. 

Popis typu ONDU Mark III

Fotoaparáty jsou složeny z přesně frézovaných dílů, vyrobených na vyřezávacích plotrech (tzv. CNC frézy). Jako materiál byl použit převážně kov a dřevo. Části, u nichž dochází k největšímu opotřebení, jsou vyřezány z hliníku nebo oceli. Oproti předešlé verzi se celková kvalita konstrukce zlepšila a zejména kolečka navíjení jsou robustnější a s plynulejším a snadnějším chodem. 

Závěrka fotoaparátu

Závěrka tvoří hladký, posouvací mechanismus bez chvění, který umožňuje snadné zachycení i velmi rychlých scén. Verze 120 má dokonce sekundární závěrku, takže můžete použít soupravu konvertoru 135 pro filmování na 35mm kinofilm. Nejpůsobivějším prvkem je možnost integrovaného filtru. ONDU uvedl, že je to jedna z nejžádanějších funkcí. Integrací magnetů do samotného fotoaparátu se podařilo ONDU vytvořit jednoduchý snap-on filtr, který umožňuje využít ND filtr, IR filtr a barevné filtry pro černobílé fotografie. 

Několik modelů

Z 19 různých fotoaparátů začíná základní model na 98 dolarech pro 135 kapesní verzi a končí na 250 dolarech za formát 6×17” (120ka). Více informací na webu Kickstarter.com.

Ohodnoťte článek

O Haymar

Fotograf, novinář, muzikant, lektor, psavec a kreativec všeho druhu. Entita mnoha profesí, tak trochu workoholik s velkou dávkou nadšení a minimem talentu (což se ale naučil za ta léta dobře maskovat). Filmový nadšenec a rocker tělem i duší. Milující manžel a otec dvou dětí. web: martinhajek.net
Bookmark the permalink.

Komentujte

avatar

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

  Subscribe  
Upozornit na