Nikon Coolpix s nebývale širokým zoomem

Nikon představuje dva nové fotoaparáty COOLPIX s extrémním zoomem, nabité výkonnými funkcemi a dodávané s optikou NIKKOR pro skvělé snímky. Tyto lehké a snadno ovladatelné kompaktní fotoaparáty nabízejí skvěle ostré širokoúhlé snímky městských ulic i záběry vzdálených scén s dlouhým ohniskem i při slabém osvětlení.

Model COOLPIX A1000 má 35x optický zoom, nový integrovaný elektronický hledáček a záznam snímků RAW. Tento fotoaparát je skvělým společníkem na cesty. Můžete s ním snadno střídat focení širokoúhlých momentek a detailních záběrů s dlouhým ohniskem. Nahrává videosekvence ve formátu 4K a má výklopný dotykový monitor, na kterém můžete snadno komponovat snímky z působivých úhlů.

Fotoaparát COOLPIX B600 má 60x optický zoom, velký monitor a pevný grip. Tento fotoaparát je vynikajícím univerzálním společníkem na rodinný výlet do parku i na víkendovou návštěvu vzdáleného města. Nahrává videosekvence ve formátu Full HD se stereofonním zvukem. Řada kreativních režimů usnadňuje vytváření uměleckého vzhledu snímků a videosekvencí.

Ines Bernardes, product manager společnosti Nikon Europe, uvádí:

„Oba fotoaparáty nabízejí uživatelům fantastické možnosti ke zkoumání kreativity. Zoom sahající od širokoúhlých snímků po velmi dlouhá ohniska umožňuje uživatelům snímat prakticky cokoli. Obrazový snímač CMOS Nikon s 16 miliony pixelů a technologií přímého osvětlení fotodiod a funkce redukce vibrací poskytují vynikající výsledky i za nízké hladiny osvětlení. Funkce SnapBridge navíc usnadňuje sdílení těch nejlepších snímků a využívání chytrého zařízení k dálkově ovládanému fotografování.”

Klíčové vlastnosti fotoaparátu COOLPIX A1000

 • Objektiv NIKKOR s 35násobným optickým zoomem. Ohnisková vzdálenost 24-840 mm.² S funkcí Dynamic Fine Zoom až 1 680 mm.¨
 • Videosekvence 4K. Nahrávejte ohromující videosekvence v rozlišení 4K/UHD se snímací frekvencí 30p nebo v rozlišení Full HD s frekvencí až 60 sn./s.
 • Velký elektronický hledáček. Elektronický hledáček (EVF) s vysokým kontrastem a 1 166 000 pixely.
 • Výklopný dotykový monitor. Jasný monitor LCD s úhlopříčkou 3 palce a s 1 036 000 pixely lze vyklopit skoro všemi směry.
 • Komfortní ovladač zoomu. Boční ovladač zoomu a tlačítko zoomu se skokovým vrácením umožňuje rychlé a plynulé nastavení zoomu.
 • Podpora formátu RAW. Možnost ukládat nekomprimované snímky a exportovat je do programů pro zpracování/úpravy.

Klíčové vlastnosti fotoaparátu COOLPIX B600

 • Objektiv NIKKOR s 60násobným optickým zoomem. Ohnisková vzdálenost 24-1 440 mm.² S funkcí Dynamic Fine Zoom až 2 880 mm.
 • Videosekvence Full HD. Stačí stisknout samostatné tlačítko videa a začnete zaznamenávat v rozlišení Full HD (1080p/30p) se stereofonním zvukem.
 • Velký monitor. 3palcový monitor LCD s 921 000 pixely a nastavitelným jasem, s antireflexní vrstvou.
 • Rychlé automatické zaostřování. Díky zaostřování s vyhledáním hlavního objektu se vám podaří zaostřit na vše rychle i při nízké hladině osvětlení.
 • Snadné dosažení uměleckého vzhledu. Kreativní režimy pro snímky i videosekvence. V režimu Makro pořídíte skvělé fotografie malých divů.

Ohodnoťte článek

O Haymar

Fotograf, novinář, muzikant, lektor, psavec a kreativec všeho druhu. Entita mnoha profesí, tak trochu workoholik s velkou dávkou nadšení a minimem talentu (což se ale naučil za ta léta dobře maskovat). Filmový nadšenec a rocker tělem i duší. Milující manžel a otec dvou dětí. web: martinhajek.net
Bookmark the permalink.

Komentujte

avatar

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

  Subscribe  
Upozornit na