Canon ColorStream a 300 miliard výtisků

Komerční poskytovatelé tiskových služeb po celém světě vložili důvěru již do 1400 digitálních inkoustových produkčních tiskáren řady ColorStream od Canonu, které dohromady zvládly více než 300 miliard stran A4. Oblibu u zákazníků si zařízení ColorStream získala díky vysoké úrovni produktivity a spolehlivosti i při velkých tiskových objemech a rozličných aplikacích. Své místo si proto našla třeba v datových centrech nebo specializovaných komerčních tiskárnách.

Canon ColorStream je řada univerzálních inkoustových strojů pro tisk na kotoučový papír kombinujících vynikající kvalitu tisku díky patentované technologie DigiDot s flexibilitou pro zajištění efektivní a spolehlivé produkce direct mailů, publikačních i komerčních aplikací. Modely 3000, 3000Z a 6000 dokáží tisknout rychlostí od 48 do 127 metrů za minutu v plných barvách a 150 metrů za minutu černobíle. Maximální šířka tisku je až 540 mm.

Řada ColorStream se může dále pochlubit bezkonkurenční udržitelností z pohledu životního prostředí, kterou zajišťují technologie snižující plýtvání papírem, koncepce HeadSafe a extrémně snadná obsluha.

„Naši zákazníci z oboru tiskových služeb po celém světě vnímají tyto stroje jako produktivní a spolehlivé řešení pro tisk velkých objemů různorodého spektra reklamních poštovních zásilek, pro použití v nakladatelstvích nebo pro komerční využití,” říká Peter Wolff, viceprezident divize Production Printing Products (PPP), EMEA Commercial Printing společnosti Canon Europe.

ColorStream už také své zákazníky nestaví před dilema, zda investovat do digitální produkční tiskárny namísto klasického ofsetu, ani před otázku, zda digitální tiskové řešení nabízí dostatečnou úroveň kvality tisku.

„Dříve jsme vždy možnost využití inkoustového tisku vyloučili kvůli plánovanému objemu investic a kvalitě tisku. Vždycky jsme říkali, že potřebujeme nabízet kvalitu digitálního tisku, která by se blížila ofsetu, jinak by přechod na digitál nebyl nikdy úspěšný. Díky stroji ColorStream bylo ale po diskusi. Kvalita přestala být problémem a naši zákazníci pochopili, jak mohou nově optimalizovat své procesy a vyhnout se ofsetovému předtisku. Postupně jsme přesunuli většinu práce do plně barevné digitální produkce s ColorStream,” potvrzuje Oliver Winkelmann, generální ředitel německého poskytovatele služeb v oblasti IT a obchodu společnosti QITS.

Modely ColorStream 6000 během let od prvních instalací prosluly svou spolehlivostí a jednoduchostí, dostupnost jejich služeb šplhá až k 94 procentům. Díky tomu, že se snižuje nutnost manuálních zásahů operátorů během tisku, dochází ke zvýšení produktivity a zaměstnanci mají více času na hledání nových příležitostí a rozvíjení obchodních aktivit na trhu.

„Spolehlivost a jednoduchost strojů ColorStream na nás udělala opravdu velký dojem. Zásah operátora vyžaduje skutečně jen zřídka. Ani jeden z našich pěti operátorů neměl žádnou předchozí zkušenost s digitální tiskovou technologií, ale práci s novými stroji si teď užívají. Jeden z nich dokonce bez problému střídá práci na ofsetovém a digitálním stroji,” přitakává Marko Silventoinen, výkonný ředitel finského nakladatelství Otava.

Obliba ColorStream staví na desetiletí inovací, kterými je tato série zdokonalována již od svého představení v roce 2011. Popularitu si stroje získaly zejména v Německu, USA, Francii či Itálii. Přes 40 % zákazníků se rozhodlo nainstalovat více než jeden stroj, přičemž rekordmanem je zákazník v Německu, jenž si do svých tří provozoven pořídil hned 18 strojů ColorStream. Celosvětová produkce tisku od uvedení je odhadem 300 miliard stránek formátu A4.

„Od začátku jsme pečlivě naslouchali názorům našich zákazníků a neustále jsme produkty této série vylepšovali podle jejich potřeb. Na trh jsme uvedli již třetí generaci strojů řady ColorStream a je povzbudivé vidět, že je poptávka po těchto modelech i nadále opravdu velká. Představení první tiskárny této řady proměnilo převratným způsobem inkoustovou technologii a jsme hrdí, že jsme si dodnes udrželi pozici špičky na evropském trhu s aktuálním 43% podílem,” říká Peter Wolff z divize PPP společnosti Canon.

„Každý stroj ColorStream navíc může být díky volitelným řešením sestaven přesně podle specifických potřeb kupujícího – od rychlosti a barvy po inkousty a inline dokončování na míru. Garantujeme, že každý zákazník dostane to pravé řešení, které pro růst svého podnikání potřebuje,” uzavírá Wolff.

Ohodnoťte článek

O Haymar

Fotograf, novinář, muzikant, lektor, psavec a kreativec všeho druhu. Entita mnoha profesí, tak trochu workoholik s velkou dávkou nadšení a minimem talentu (což se ale naučil za ta léta dobře maskovat). Filmový nadšenec a rocker tělem i duší. Milující manžel a otec dvou dětí. web: martinhajek.net
Bookmark the permalink.

Komentujte

avatar

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

  Subscribe  
Upozornit na