NiSi – systémové filtry pro CSC fotoaparáty

S kompaktním držákem M75 a 75mm čtvercových filtrů nabízí společnost NiSi zcela nový systém, který je speciálně navržen pro menší fotoaparáty a objektivy. Využití najdou zejména v kombinaci se stále populárnějším systémem CSC (kompaktních systémových) fotoaparátů.

Fotografování přírody a krajiny je již dlouhou dobu spojováno s velkými a těžkými fotografickými zařízeními, které sice poskytují vysokou kvalitu obrazu, ale často může být poněkud náročné nosit je do terénu. Nicméně stále více fotografů využívá možnost, jak ušetřit váhu i prostor ve svých fotografických zavazadlech tím, že zvolí bezzrcadlový fotoaparát s menším a lehčím tělem i objektivem. Nový systém 75mm filtrů NiSi byl vyvinut speciálně pro tyto fotografy. Je šitý na míru pro objektivy s menším průměrem filtru (až do 67 mm) a poskytuje významné úspory jak ve velikosti, hmotnosti, tak i ceně v porovnání se 100mm systémem. 

Rozsáhlý systém filtrů s flexibilním držákem

Systém pro 75mm filtry NiSi je od počátku rozsáhlý a obsahuje ND filtry různých hustot, přechodové ND filtry a filtry pro noční fotografování. Základem systému je nový držák NiSi M75, který je vyroben ze stejného lehkého, ale silného hliníku, který se používá v konstrukcích letadel. Může být otočen o 360° a je navržen tak, aby se daly filtry snadno vkládat a vysunovat, přičemž byly bezpečně drženy v gumových slotech.

Držák filtrů NiSi M75 také zdědil inteligentní a jedinečné řešení pro použití polarizačních filtrů, které bylo poprvé představeno u držáku NiSi V5. Na zadní straně držáku je malé kolečko, které se používá k otočení filtru pro nastavení jeho efektu. S držákem M75 je dodáván speciálně navržený, tenký, vysoce kvalitní polarizační filtr, který je namontován na držáku jako jeho nedílná součást. Uživatelé si mohou vybrat mezi dvěma verzemi polarizačního filtru – standardní verze nebo speciální “Landscape” verze, která poskytuje silnější filtrování polarizovaného světla a tím i vyšší sytost barev (např. u zeleně nebo modré oblohy). Držák M75 lze samozřejmě použít i bez polarizačního filtru. 

Kompaktní a úsporný systém

Držák NiSi M75 je ideální pro bezzrcadlové fotoaparáty se snímači APS-C nebo Micro 4/3 (například Sony A6000, Fujifilm X, Canon EOS M, Olympus a řada Panasonic G), ale lze ho použít i na full frame objektivy s průměrem filtru do 67 mm. Systém pro 75mm filtry také obsahuje redukční kroužky všech velikostí v rozmezí od 40,5 mm do 62 mm. Může být použit na objektivech s ohniskovou vzdáleností až 11 mm ultra širokého úhlu pro APS-C (nebo 8 mm pro Micro 4/3) bez rizika vinětace (tmavé rohy), která se může objevit na snímcích.

Nejenže 75mm filtry NiSi a držák M75 poskytují úspory místa a hmotnosti v porovnání se 100mm systémem. Méně použitého materiálu při výrobě také vede k výrazně nižším nákladům na různé části, což znamená, že více fotografů si může dovolit investovat do vysoce kvalitního systému filtrů.

Čtvercové filtry NiSi jsou vyrobeny z nejkvalitnějšího optického skla a mají nejen pokročilý vícevrstvý antireflexní povlak, ale jsou vybaveny také vysoce odolným nano povlakem, který odpuzuje vodu, nečistoty a mastnotu, a také umožňuje velmi snadné čištění filtru. ND a GND filtry jsou také vybaveny speciálním IR povlakem, který eliminuje infračervené světlo a zajišťuje zcela neutrální reprodukci barev i při velmi dlouhých expozicích.

Systém 75mm filtrů NiSi obsahuje:

  • Držák filtrů NiSi M75 – dodáván s polarizačním filtrem, 67mm adaptérem a poloměkkým pouzdrem
  • 4 x ND filtry, 75×80 mm (ND8, ND64, ND1000, ND32000)
  • 8 x přechodové ND filtry (GND), 75×100 mm, s různými přechody
  • 1 x NiSi Natural Night filtr, 75×80 mm, pro noční fotografování
  • 8 x redukční kroužky v rozmezí od 40,5 do 62 mm

Ohodnoťte článek

O Haymar

Fotograf, novinář, muzikant, lektor, psavec a kreativec všeho druhu. Entita mnoha profesí, tak trochu workoholik s velkou dávkou nadšení a minimem talentu (což se ale naučil za ta léta dobře maskovat). Filmový nadšenec a rocker tělem i duší. Milující manžel a otec dvou dětí. web: martinhajek.net
Bookmark the permalink.

Komentujte

avatar

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

  Subscribe  
Upozornit na