Leica V-Lux 5 – nová klasika je zde

Nový fotoaparát se vyznačuje kompaktním designem, objektivem se zoomem 24–400 mm, videem 4K a mnohem více. Nová verze Leica je určena fotografům na cestách, jako jsou cestovatelé, batůžkáři nebo safari průzkumníci. Přestože je zaměřen na amatérské fotografy, má řadu působivých funkcí. 

Senzor s rozlišením 20 Mpix a úhlopříčkou 1” a V-Lux Leica Vario-Elmarit 9,1–146 mm (ekvivalent 25–400 mm ve formátu 35 mm filmu) f / 2,8–4 čočka slibuje silný výkon včetně makra, širokoúhlého, standardního nebo teleobjektivu. Kromě toho má fotoaparát citlivost ISO 12 800 a integrovaný optický stabilizátor obrazu.

Nově vyvinutý elektronický hledáček OLED a otočný dotykový panel fotoaparátu poskytují uživateli řadu možností fotografování. Dotykový displej obsahuje také inteligentní funkce, jako je rozpoznávání obličeje a sériové snímání. 

Mezi další významné funkce patří rychlé automatické zaostřování a vysoká rychlost nepřetržitého fotografování, jakož i expoziční režimy, jako jsou různé druhy zaostřování – zvláště užitečné pro amatérské fotografy.

Kromě možností fotografování je V-Lux 5 schopen nahrávat 4K videa rychlostí 60 snímků za sekundu. Pokud jde o propojení, V-Lux 5 je prvním modelem ve své řadě, který lze použít s aplikací Leica FOTOS. Chcete-li aplikaci používat, jednoduše připojte fotoaparát k chytrému telefonu iOS nebo Android přes Bluetooth, což umožňuje plný přístup na dálku.

 

Leica V-Lux 5 – nová klasika je zde
5 (100%) 1 vote

O Haymar

Fotograf, novinář, muzikant, lektor, psavec a kreativec všeho druhu. Entita mnoha profesí, tak trochu workoholik s velkou dávkou nadšení a minimem talentu (což se ale naučil za ta léta dobře maskovat). Filmový nadšenec a rocker tělem i duší. Milující manžel a otec dvou dětí. web: martinhajek.net
Bookmark the permalink.

Komentujte

avatar

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

  Subscribe  
Upozornit na