Samyang uvádí nová světelná skla

Korejský Samyang rozšiřuje svůj sortiment a představuje dva nové objektivy, určené pro full frame CSC Nikon s bajonetem Z. Kromě toho je na trh uveden také nový portrétní objektiv 85 mm F/1.4 s automatickým ostřením pro tradiční bajonet Nikon F.

Výrobce objektivů společnost Samyang má silný začátek roku. Poté, co již v zimě uvedla na trh několik modelů pro fotoaparáty Canon, Nikon a Sony, nyní představuje tři nové, cenově dostupné objektivy určené pro uživatele fotoaparátů Nikon. Dva z nich, ultra širokoúhlý 14 mm a portrétní objektiv 85 mm, jsou určeny pro nové bezzrcadlovky Nikon Z6 a Z7. Oba typy mají manuální ostření a byly již dříve uvedeny ve verzích s bajonetem Canon EOS RF. Třetí je vysoce světelný AF objektiv 85 mm pro tradiční digitální zrcadlovky Nikon. Všechny tři disponují těsněním proti povětrnostním vlivům a vyznačují se pokročilou povrchovou úpravou Ultra Multi Coating (UMC), která poskytuje maximální kontrast a brilanci i v nepříznivých světelných podmínkách.

Samyang MF 14 mm F/2.8 Nikon Z

Manuální ultra širokoúhlý objektiv, který je odolný vůči povětrnostním vlivům, s minimální zaostřovací vzdáleností 28 cm a vynikajícím optickým výkonem i při plně otevřené cloně. Objektiv je určen pro full frame bezzrcadlovky Nikon s bajonetem Z a otevírá zcela nový svět kreativní fotografie. Nasměrujte fotoaparát na jasnou a hvězdnou noční oblohu a zachyťte celé tajemství Mléčné dráhy nebo ohromující ohňostroj polární záře. Lehněte si na zem a zachyťte detailní záběry jednotlivých květů s celou loukou rozprostřenou v pozadí. Majestátní horské a pobřežní krajiny, městské panorama a architektura jsou jen dalšími příklady motivů, kde je 14 mm ultra širokoúhlý objektiv obzvláště užitečný. 

Optická konstrukce tohoto objektivu se skládá ze 14 členů uspořádaných do 10 skupin. Mezi nimi jsou 2 ED členy, které minimalizují chromatickou aberaci. 3 HR členy a 2 asférické členy slouží k zajištění vysokého rozlišení a ostrosti v celém obrazu. Pevná sluneční clona chrání konvexní přední člen od rozptýleného světla a dopadů. Díky konstrukci tohoto objektivu však nelze použít filtr, a protože nemá elektrické kontakty, uživatel bude muset nastavit clonu a expozici ručně.

Samyang MF 85 mm F/1.4 Nikon Z + AF 85 mm F/1.4 Nikon F

Portrétní objektivy pro full frame fotoaparáty, které jsou ideální pro portrétní fotografování, a to díky vysoké světelnosti a schopnosti poskytnou velmi jemné a krásné rozostření pozadí. Oba objektivy jsou utěsněné proti nepříznivým povětrnostním vlivům a mají optickou konstrukci složenou z 9 členů v 7 skupinách.

Zatímco model MF 85 mm F/1.4 Nikon Z je navržen pro použití na bezzrcadlovkách Nikon s bajonetem Z a nabízí manuální ostření s uživatelsky přívětivým a hladkým ostřícím kroužkem, model AF 85 mm F/1.4 Nikon F je vybaven rychlým a tichým motorem s automatickým ostřením a zaměřuje se na uživatele digitálních zrcadlovek Nikon s bajonetem F.

Další parametry

Verze MF s bajonetem Z má minimální zaostřovací vzdálenost 1 metr, 8mi lamelovou clonu a průměr filtru 72 mm. Objektiv postrádá elektrické připojení k fotoaparátu, což znamená, že nastavení clony a expozice jsou zpracovány manuálně.

Verze AF s bajonetem F disponuje minimální zaostřovací vzdáleností 90 cm, má oblejší tvar díky 9ti lamelové cloně a disponuje průměrem filtru 77 mm. Elektrické kontakty a vestavěný procesor znamenají, že jsou podporovány všechny režimy expozice a měření dostupné ve fotoaparátu.

Ceny a dostupnost

  • Samyang MF 14 mm F/2.8 Nikon Z: 10.899,- Kč / 435 €
  • Samyang MF 85 mm F1.4 Nikon Z: 9.399,- Kč / 375 €
  • Samyang AF 85 mm F/1.4 Nikon F: 17.399,- Kč / 699 €
  • Nové objektivy budou dostupné později na jaře.
Ohodnoťte článek

O Martin Hájek

Fotograf, novinář, muzikant, lektor, psavec a kreativec všeho druhu. Entita mnoha profesí, tak trochu workoholik s velkou dávkou nadšení a minimem talentu (což se ale naučil za ta léta dobře maskovat). Filmový nadšenec a rocker tělem i duší. Milující manžel a otec dvou dětí. www.acefoto.eu
Bookmark the permalink.

Komentujte

avatar

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

  Subscribe  
Upozornit na