Světelný portréťák: Samyang AF 85mm f/1.4 RF

Společnost Samyang právě přišla na trh s dokonalým doplňkem pro očekávaný Canon R5 – novým objektivem Samyang AF 85mm f/1.4 RF. Tento nový objektiv přináší nádherný bokeh, vynikající kvalitu obrazu a spolehlivé automatické ostření. Společně s objektivem AF 14mm f/2.8 RF, nedávno uvedeným na trh, otevírá Samyang AF 85mm f/1.4 RF nové možnosti majitelům fotoaparátů Canon EOS R. Ohnisková vzdálenost 85mm je nejvšestrannější ohniskovou vzdáleností pro portrétovou fotografii a umožňuje fotografům úžasné záběry s bezvadnými detaily.

Impozantní optika

AF 85mm f/1.4 RF se skládá z 11 členů v 8 skupinách, se 4 HR členy s vysokým indexem lomu a ED členy s extra nízkým rozptylem, tvořící objektiv s impozantní kvalitou obrazu od kraje ke kraji. Tato vynikající optická konstrukce společně s 9lamelovou clonou poskytuje přirozený kruhový bokeh s fantastickým rozostřeným efektem. Vytváří mělkou hloubku zaostření, která plynule zastírá pozadí a zdůrazňuje příběh fotografovaného objektu. Ohnisková vzdálenost 85mm v kombinaci s vysokou světelností f/1.4 poskytuje fotografům možnost dosáhnout dramaticky mělké hloubky zorného pole. Naprostá nutnost pro všechny fotografy svateb a portrétů, bez které se toto léto neobejdou!

Kromě úžasné optické konstrukci vybavila společnost Samyang objektiv také zaostřovacím motorem DLSM (Dual Linear Sonic Motor) s tichým a efektivním výkonem pro automatické ostření. Tím se objektiv stává úžasným pomocníkem nejen pro fotografy, ale i pro tvůrce videí. Ochranné těsnění proti povětrnostním podmínkám chrání objektiv před prachem, lehkým deštěm a sněhem a umožňuje pořizování úchvatných snímků i za horších podmínek.

Hlavní vlastnosti:

  • Lehký a kompaktní
  • 9lamelová clona pro přirozeně kruhový bokeh
  • Zaostřovací motor DLSM (Dual Linear Sonic Motor) s tichým a spolehlivým chodem pro automatické ostření
  • Vynikající objektiv pro fotografy i tvůrce videí
  • Utěsněný proti nepříznivým vlivům počasí

 

Ohodnoťte článek

O Haymar

Fotograf, novinář, muzikant, lektor, psavec a kreativec všeho druhu. Entita mnoha profesí, tak trochu workoholik s velkou dávkou nadšení a minimem talentu (což se ale naučil za ta léta dobře maskovat). Filmový nadšenec a rocker tělem i duší. Milující manžel a otec dvou dětí. web: martinhajek.net
Bookmark the permalink.

Komentujte

avatar

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

  Subscribe  
Upozornit na