Canon ML-105 EF kamera pro noční záběry

Canon představil víceúčelovou plnoformátovou kameru ML-105 EF schopnou natáčet za tmy v rozlišení 2,07 MP. Nová malá a kompaktní FF kamera Canon ML-105 EF je odolná vůči extrémním klimatickým podmínkám. Dosahuje dobrých výsledků i při nízké hladině osvětlení. Je proto ideální pro použití v systémech kamerového dohledu. Kamera ML-105 EF je vybavená rozhraním SDI a bajonetem Canon EF, což poskytuje uživatelům širší výběr objektivů.

Vysoký výkon při nízké hladině osvětlení

Kamera ML-105 EF se vyznačuje citlivostí ISO až 4 miliony. Díky tomu dokáže zachytit objekty osvětlené méně než 0,0005 luxu. Plnoformátový snímač 35 mm typu CMOS o rozlišení 2,07 MP zachycuje ostrý obraz s nízkou úrovní šumu, a to i v extrémně temném prostředí. Díky této schopnosti je ML-105 EF ideální pro noční natáčení s vysokou kvalitou obrazu, například dokumentárních filmů nebo k ostraze prostor.

Kompaktní a odolné tělo

Malé, ale robustní tělo kamery ML-105 EF je velmi snadno přenosné a lze jej připevnit k dronu nebo vozidlu. Vodě a prachu odolná konstrukce této kapesní kamery zvládne práci v poušti i dešti při teplotách od –20 °C do více než 50 °C. Je vybavená i ochranou proti vibracím a rázům. Pro situace, kdy je nutné kameru rychle sbalit a odpojit kabely, disponuje odolným terminálem ODU. 

Flexibilita

Bajonet EF umožňuje uživa­telům kamery ML-105 EF výběr z kompletní nabídky objektivů podle jejich potřeb. Pro účely filmování vzdálených objektů kamera podporuje teleobjektivy Ca­non EF s nejdelšími ohniskovými vzdálenostmi. Kamera je kompatibilní s řadou filtrů jiných značek, včetně infračervených, pásmových a neutrálních (ND) filtrů. Tento model je vybavený portem SDI.

Řada se rozrůstá

Vedle ML-105 EF přibydou do nabídky společnosti Canon tři další odlehčené modely kamer – modely ML-100 EF a ML-100 M58 pro kabel standardu CoaXPress a bajonet Canon EF, respektive uchycení M58 a model ML-105 M58 vybavený terminálem SDI a osazený závitem M58. 

ML-105 EF – hlavní funkce a vlastnosti

  • Schopnosti záznamu při nízké hladině osvětlení: citlivost až ISO 4 miliony v prostředích s minimální úrovní osvětlení 0,0005 luxu
  • Rozměry: rozměry 76 mm x 76 mm x 112 mm, hmotnost 800 gramů
  • Odolnost: odolná vůči prachu, nárazům, otřesům a vodě, odolává extrémním teplotám od –20 °C do více než 50 °C
  • Kompatibilita s objektivy: kompatibilní s širokým spektrem objektivů EF díky bajonetu EF
  • Rozlišení: Full HD video při 1080p
  • Obrazová kvalita: 2,07 MP plnoformátový 35mm snímač typu CMOS s vysokým dynamickým rozsahem
Ohodnoťte článek

O Haymar

Fotograf, novinář, muzikant, lektor, psavec a kreativec všeho druhu. Entita mnoha profesí, tak trochu workoholik s velkou dávkou nadšení a minimem talentu (což se ale naučil za ta léta dobře maskovat). Filmový nadšenec a rocker tělem i duší. Milující manžel a otec dvou dětí. web: martinhajek.net
Bookmark the permalink.

Komentujte

avatar

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

  Subscribe  
Upozornit na