Nikon představil nový firmware pro CSC fotoaparáty Z7 II a Z6 II

Společnost Nikon oznamuje uvedení nového firmwaru pro fotoaparáty mirrorless Z 7II a Z 6II formátu Nikon FX. Nikon rovněž s potěšením oznamuje uvedení nové Základní sady pro video Z 6II.

Firmware verze 1.10 byl uveden 25. února 2021. Tato aktualizace firmwaru zlepšuje výkonnost zaostřování s detekcí očí u fotoaparátů Z 7II a Z 6II a nabízí doplňkové formáty záznamu videa a pracovní postupy pro video při snímání s využitím fotoaparátu Z 6II. Nová Základní sada pro video Z 6II poskytuje filmařům všechny potřebné základní nástroje pro získání videoobsahu nové úrovně.

Po provedení aktualizace firmwaru na verzi 1.10 budou fotoaparáty Z 6II a Z 7II schopny detekovat oči osob i v případě malé velikosti tváře objektu v rámci obrazového pole. Zlepšení budou patrná při fotografování s využitím režimu automatické volby zaostřovacích polí (lidé) a velkoplošných zaostřovacích polí (L-lidé). Tato aktualizace firmwaru rovněž přidává podporu záznamu videa 4K UHD/60p do možností záznamu videa fotoaparátu Z 6II a povoluje výstup videa RAW na externí rekordéry Blackmagic Design 6 u obou fotoaparátů Z 7II a Z 6II.  Po provedení aktualizace budou tvůrci v oblasti videa schopni zaznamenávat⁵ ve formátu Blackmagic RAW stejně jako ve formátu ProRes RAW.

Blackmagic RAW je snadno použitelný kodek zahrnující všechny výhody záznamu ve formátu RAW. Blackmagic RAW, který obsahuje množství nových technologií jako nový pokročilý algoritmus debayerizace, poskytuje vizuálně bezztrátový obraz, který je ideální pro pracovní postupy s vysokým rozlišením, vysokými snímacími frekvencemi a vysokým dynamickým rozsahem.

Nová Základní sada pro video Z 6II bude k dispozici od konce února. Tato sada pro filmaře zahrnuje fotoaparát mirrorless Nikon Z 6II formátu FX s povolenou funkcí výstupu videa RAW. Součástí sady je rovněž monitor/záznamové zařízení Atomos Ninja V, adaptér bajonetu Nikon FTZ, rychloupínací klec pro fotoaparát SmallRig a klíčové příslušenství jako baterie. Všechny základní nástroje potřebné pro získání videoobsahu nové úrovně.

  • Firmware 1.10 pro Z 7II si můžete stáhnout od 25. února
  • Firmware 1.10 pro Z 6II si můžete stáhnout od 25. února

 

Ohodnoťte článek

O Haymar

Fotograf, novinář, muzikant, lektor, psavec a kreativec všeho druhu. Entita mnoha profesí, tak trochu workoholik s velkou dávkou nadšení a minimem talentu (což se ale naučil za ta léta dobře maskovat). Filmový nadšenec a rocker tělem i duší. Milující manžel a otec dvou dětí. web: martinhajek.net
Bookmark the permalink.

Komentujte

avatar

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

  Subscribe  
Upozornit na