Nové Canon RF objektivy

Plnoformátový objektiv RF 24 mm f/1,8 Macro IS STM je lehkým objektivem s velkou světelností f/1,8 a ohniskovou vzdáleností 24 mm. Objektiv, rozšiřující řadu RF skel, se vyznačuje pokročilou optickou technologií a snadným ovládáním. Je zárukou ostrých záběrů, a to při fotografování i natáčení videa. Všestranný širokoúhlý objektivy je vhodný pro různé fotografické žánry i vloggování. 

Objektivy Canon RF 24 mm F1,8 Macro IS STM vychází ze sofistikovaného designu řady RF a je vybaven pokročilými technologiemi v lehkém a snadno přenosném provedení. Umožní tak zachytit výjimečně ostrý obraz a to skutečně kdekoli. Díky širokému úhlu záběru a vysoké světelnosti, která umožňuje pořizovat vysoce kvalitní fotografie a videonahrávky i při slabém osvětlení. RF 24 mm F1,8 Macro IS STM je ideální volbou pro ty, kteří chtějí pozorovat svět kolem sebe skrze objektiv s pevnou ohniskovou vzdáleností a navíc využijí parametry vhodné pro blízké snímání (close-up).

RF 24 mm F1.8 Macro IS STM – ostrý, lehký, kvalitní a širokoúhlý

Kompaktní a všestranný širokoúhlý objektiv s ohniskovou vzdáleností 24 mm, který využívá možnosti inteligentního designu bajonetu RF Canon. Díky světelnosti f/1.8, 9-lamelové kruhové clony a stabilizaci obrazu, podává objektiv vynikající výsledky i při nízké hladině osvětlení. Zároveň měkce vykresluje pozadí, na němž ostře vynikne fotografovaný objekt. V kombinaci s fotoaparátem se snímačem APS-C poskytuje RF 24 mm f/1,8 efektivní ohniskovou vzdálenost cca 35 mm (po přepočtu na 35 mm / full frame).

Objektiv váží jen 270 g a je vybaven motorem typu STM s jemnými převody, umožňujícími rychlé a tiché ostření. Díky tomu je objektiv RF 24 mm F1,8 Macro IS STM ideální pro cestovatelskou a krajinářskou fotografii. S minimální zaostřovací vzdáleností 14 cm (a zvětšením 0,5x) nabízí tento objektiv značný tvůrčí potenciál, umožňující fotografům a vloggerům zaostřit na velmi krátkou vzdálenost a zároveň zachytit i širší okolí. RF 24 mm F1,8 Macro IS STM nabízí vynikající optický výkon a vylepšené ovládání.

Přizpůsobitelný ovládací prstenec umožňuje snadno upravovat citlivost nebo clonu a přepínat mezi režimy automatického ostření. Při použití s kompatibilními fotoaparáty se zobrazují informace o nastavení objektivu. Optická sestava se skládá z 11 prvků v 9 skupinách, přičemž povrchová úprava Super Spectra eliminuje závoj a odlesky a přispívá k vysoké kvalitě snímků za všech okolností. Objektiv je vybavený optickou stabilizací obrazu až o 5 EV, přičemž při použití s tělem řady EOS R s interní stabilizací se účinnost zvyšuje až na 6,5 EV.

Ohodnoťte článek

O Haymar

Fotograf, novinář, muzikant, lektor, psavec a kreativec všeho druhu. Entita mnoha profesí, tak trochu workoholik s velkou dávkou nadšení a minimem talentu (což se ale naučil za ta léta dobře maskovat). Filmový nadšenec a rocker tělem i duší. Milující manžel a otec dvou dětí. web: martinhajek.net
Bookmark the permalink.

Komentujte

avatar

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

  Subscribe  
Upozornit na