Návrat legendy: LEICA M6

Stejně jako originální model LEICA z roku 1984, tak i nové vydání M6 zdobí červené logo Leitz. Logo, které se zapsalo do historie coby jméno vizionářského podnikatele Ernsta Leitze, jenž při založení značky Leitz v roce 1869 utvářel jak osud Leica, tak i celého trhu. Odvážné rozhodnutí v roce 1924 vyrobit první na světě 35mm fotoaparát způsobil revoluci ve fotografování a výrazně podpořil celý vývoj trhu s fotoaparáty v posledních 100 letech.

LEICA M6 zůstává věrná klasice z roku 1984 a zachovává si všechny ostatní typické charakterové rysy, jako jsou typické rysy, šikmá klička pro navíjení filmu a tak dále. Nedávné úspěchy, jako například optimalizovaný dálkoměr navíc zajišťují ještě více funkcí. Leica M6 se soustředí, stejně jako původní model na základní fotografické funkce. Ručně vyrobený fotoaparát je extrémně spolehlivým a odolným společníkem pro všechny, kteří oceňují trvalou povahu analogové fotografie. Leica M6 je celosvětově k dispozici v Leica Stores, Leica Online Store, stejně jako u autorizovaných prodejců od 3. listopadu 2022.

Analogová fotografie zažívá renesanci a nová Leica M6 představuje trvalý závazek Leica Camera k těmto hodnotám. Mezi dálkoměrnými fotoaparáty Leica zaujímá M6 čestné místo, neboť od roku 1984 do roku 2002 Leica ručně vyrobila téměř 175 000 kusů, které sloužily nejlepším fotografům jako nástroj k zachycení jejich pohledu na svět. To dalo vzniknout četným, výjimečným momentům, které dnes představují mnohdy významné historické milníky. Nové edice legendárního dálkoměrného fotoaparátu Leica plní přání zejména mladších cílových skupin, které chtějí zažít aktivní účast ve fotografickém tvůrčím procesu.

Navíjení filmu probíhá pákou rychlého navíjení nebo LEICAVIT M, motorizovaný s LEICA MOTOR-M, LEICA WINDER-M, LEICA WINDER. K dispozici je manuální převíjení s teleskopickým ovladačem. Počítadlo snímků je umístěno klasicky na horní straně fotoaparátu, automatický reset funguje po sejmutí spodního krytu. Princip měření expozice pracuje na principu odraženého světla od měřicího bodu ve středu 1. lamely závěrky. Měřicí bod má průměr 12 mm a odpovídá tedy cca 13 % celého formátu negativu nebo přibližně 2/3 krátké strany odpovídajícího rámečku v hledáčku. Nastavení rychlosti závěrky a clony je manuální. Napájení je řešeno pomocí 2× mikro „hodinkových“ článků z oxidu stříbra (PX76/SR44) nebo 1 lithiové baterie (DL1/3N). Horizontální a vertikální rozdíl mezi hledáčkem a objektivem je kompenzován automaticky v souladu s příslušným ohniskem.

LEICA M6 je dostupná exkluzivně ve Fotoškoda.cz

Ohodnoťte článek

O Haymar

Fotograf, novinář, muzikant, lektor, psavec a kreativec všeho druhu. Entita mnoha profesí, tak trochu workoholik s velkou dávkou nadšení a minimem talentu (což se ale naučil za ta léta dobře maskovat). Filmový nadšenec a rocker tělem i duší. Milující manžel a otec dvou dětí. web: martinhajek.net
Bookmark the permalink.

Komentujte

avatar

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

  Subscribe  
Upozornit na