ARTP/NIKON My collection: Tomáš Durňák

Projekt ARTP ve spolupráci se společností NIKON spol. s r.o. zahajují dne 6. září 2013 výstavu – ARTP/NIKON My Collection. Výstava představí fotografie Tomáše Durňáka, dlouholetého asistenta světoznámého fotografa Roberta Vana, který je také garantem celé výstavy. K vidění budou kromě jiného portréty známých osobností, jako například Lucie Bílé, Simony Krainové či Jiřího Lábuse.  Snímky si budete moci v Palffy Paláci v Praze prohlédnout pouze do 20. října a poté bude výstava k vidění postupně v několika dalších městech. Současně s výstavou startují také fotografické workshopy Roberta Vana pro veřejnost. Tvářemi výstavy jsou Lejla Abbasová a Roman Šebrle.

Tomáš Durňák se zabývá uměleckou fotografií již více než 12 let a stejnou dobu také tvoří po boku Roberta Vana, se kterým se například jako jedni z mála v České republice profesionálně zabývají alternativní historickou technikou platinum/palladium či technikou stříbrné želatiny. Všechny  fotografie, které budou na výstavě k vidění, budou upravené právě tímto speciálním způsobem.

„Rád bych na výstavu pozval každého, kdo má rád současnou fotografii, a také všechny nadšence historických fotografických technik. Na této výstavě se totiž snoubí obojí dohromady, a to jí právě dodává na jedinečnosti,“ říká garant výstavy Robert Vano.

Paralelně se zahajovací výstavou začínají probíhat také workshopy pro veřejnost v NIKON PHOTO GALLERY na pražském Újezdě, na kterých se účastníci mohou učit přímo od mistrů fotografie Roberta Vana a Tomáše Durňáka. Fotokurzy jsou určeny pro všechny zájemce o fotografii, včetně naprostých začátečníků, kteří nemusejí být majiteli fotoaparátu a mohou si ho zapůjčit na místě zdarma.

„S projektem ARTP jsme se rozhodli spolupracovat zejména proto, že nás zaujalo nadšení a trpělivost obou fotografů, s jakou se věnují nejen fotografii jako takové, ale také komukoli, kdo touží po umění fotografovat. Věříme, že kurzy ARTP si veřejnost oblíbí především pro jejich kvalitu a jedinečnost, kterou se výrazně odlišují od všech ostatních běžných fotokurzů,“ vysvětluje Eva Čížková, marketingová ředitelka společnosti NIKON.

Projekt ARTP si klade za cíl přiblížit umění fotografie široké veřejnosti nejen pomocí poutavých výstav, ale také prostřednictvím workshopů pod vedením zajímavých osobností, které mají začínajícím i zkušeným fotografům co předat. Více informací o projektu a připravovaných kurzech se dočtete na www.artp.cz.

Ohodnoťte článek

O Haymar

Fotograf, novinář, muzikant, lektor, psavec a kreativec všeho druhu. Entita mnoha profesí, tak trochu workoholik s velkou dávkou nadšení a minimem talentu (což se ale naučil za ta léta dobře maskovat). Filmový nadšenec a rocker tělem i duší. Milující manžel a otec dvou dětí. web: martinhajek.net
Bookmark the permalink.

Komentujte

avatar

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

  Subscribe  
Upozornit na