Adobe Premiere Rush – jak na lepší videa

Společnost Adobe vytvořila verzi 1.2 Premiere Rush a přidala nejžádanější funkci editačního programu s úpravami rychlosti. Aktualizace umožňují uživatelům upravovat rychlost videa, a to bez porušení záznamu zvuku.

Na nejzákladnější úrovni nový nástroj pro zrychlení umožňuje editorům videa zvolit procentuální podíl pro zpomalení (méně než 100%) nebo zrychlení (více než 100%) videoklipů. Úpravy lze provést posouváním nebo zadáním procent. Uživatelé si také mohou vybrat konkrétní délku času.

Nástroje programu umožní uživatelům upravit rychlost pouze v části klipu, namísto upravení klipu jako celku z náhlého přepnutí z plné rychlosti na pomalý nebo rychlý pohyb.

Změna rychlosti videa však také většinou ovlivňuje zvuk, čímž se vytvoří vyšší tóny u rychlejších videí a nižší tóny u pomalejších videí. Možnost udržování výšky tónu, která je ve výchozím nastavení povolena, pomáhá udržovat původní výšku zvuku při provádění změn rychlosti.

Adobe uvádí, že ovládání rychlosti je tou nejžádanější funkcí mezi uživateli tohoto nového programu pro úpravu videa. Premiere Rush je navržen pro vytváření videí pro sociální sítě. Je určen pro začátečníky nebo pokročilé uživatele, kteří chtějí upravovat z jakéhokoli zařízení. Na rozdíl od programu  Adobe Premiere Pro lze Premiere Rush použít na mobilních zařízeních i stolních počítačích.

Nové funkce rychlosti jsou navrženy s ohledem na uživatele Rush – s jednoduchostí pro neprofesionály, ale s flexibilitou pro pokročilejší uživatele, kteří se rozhodnou pracovat s Rush kvůli možnosti úpravy z mobilního zařízení. Změny rychlosti použité v programu Rush se později otevřou v programu Premiere Pro.

 

Adobe Premiere Rush je k dispozici za 10 $ měsíčně nebo je dodáváno s Premiere Pro za 21 $ měsíčně.

 

Ohodnoťte článek

O Haymar

Fotograf, novinář, muzikant, lektor, psavec a kreativec všeho druhu. Entita mnoha profesí, tak trochu workoholik s velkou dávkou nadšení a minimem talentu (což se ale naučil za ta léta dobře maskovat). Filmový nadšenec a rocker tělem i duší. Milující manžel a otec dvou dětí. web: martinhajek.net
Bookmark the permalink.

Komentujte

avatar

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

  Subscribe  
Upozornit na