Pouzdro na magnetické filtry VFFOTO (recenze)

Fotografické filtry je velké téma a jsem přesvědčen, že žádný fotograf (ať už má fotografii jako hobby nebo profesi) by se neměl fotografickým filtrům vyhýbat! Každému doporučuji, ať si vyzkouší minimálně onu “svatou trojici” filtrů – tedy: Polarizační (CPL) filtr, ND (šedý neutrální) filtr a Variabilní ND filtr (pokud fotografujete často portréty nebo se věnujete i natáčení videa) nebo alternativně přechodový ND filtr (pro krajinářské fotografy).   

Také fotografické filtry nutno chránit

Tentokrát se ale nebudeme bavit ani tak o filtrech jako spíše o tom, jak na to, aby nám filtry samotné sloužily co nejdéle! Jednou z možností je, fotofiltry nosit v originální krabičce (v případě, že je zrovna nepoužíváme, samozřejmě). Dále existují různé univerzální boxíky nebo kapsy (fotobatohu, fotobrašny), kam možno filtry uložit. A v neposlední řadě je zde i možnost, dávat si filtry prostě jen tak do kapsy (u kalhot, košile, bundy – což je ale vůbec to nejhorší řešení, věřte mi!). Všechny uvedené možnosti však mají více či méně slabiny a hrozí nebezpečí poškození foto filtru – minimálně co se týče poškrábání skla. Český výrobce špičkových fotografických filtrů – VFFOTO si je všeho tohoto vědom a přináší efektivní a snadné řešení.  

Ochranné pouzdro pro magnetické filtry   

Jedná se o nejkompaktnější způsob uložení vašich magnetických fotofiltrů. Řešení, které perfektně ochrání vaše fotofiltry. Řešení, díky němuž můžete pohodlně nosit pohromadě až 8 různých fotofiltrů a významně tím ušetřit místo v brašně. Pouzdro se skládá ze dvou částí: spodní a horní části. Dno neboli spodní část pouzdra tvoří pevný kroužek z eloxovaného hliníku a jeho součástí je i magnetický rámeček pro uchycení filtrů. Horní část tvoří plastová krytka, která po nacvaknutí na poslední (nejvrchnější) fotofiltr celý set uzavře a perfektně tak filtry chrání. Navíc, krytku lze využít i na objektiv (resp. na nasazený filtr). 

Dvojitá ochrana

Celý ochranný set na magnetické filtry zahrnuje navíc ještě měkký polstrovaný sáček z černé, elastické síťoviny. Je velice příjemný na dotek ale současně je velmi lehký a  samozřejmě též bezpečný. Díky jeho elesticitě umožní pojmout pouzdro s uloženými až osmi fotofiltry (stejně tak ale můžete uložit do pouzdra třeba jen 2-3 filtry). Součástí sáčku na pouzdro je provázek s pojistkou pro uzavření (utažení otvoru sáčku) a také praktická karabinka. Díky ní můžeme sáček i s filtry a pouzdrem rychle a bezpečně připnout k fotobatohu, fotobrašně, popruhu na fotoaparát nebo třeba k bundě.  

:: Ochranné pouzdro na fotografické filtry včetně sáčku můžete objednávat zde ::

Výhody řešení na ochranu magnetických filtrů

Systém jednoduchého pouzdra k ochraně filtrů má hned několik benefitů. V první řadě dokonale chrání vaše fotografické filtry. Za druhé ohromně usnadní, urychlí a zefektivní práci s fotofiltry – především jejich montáž/demontáž na objektiv/z objektivu. Za třetí máte neustále detailní přehled o tom, kde který filtr je (stačí se podívat ze strany a hned víte). A v neposlední řadě nabízí pouzdro magnetických filtrů též nemalou úsporu místa – oproti tomu, když filtry nosíte v běžných krabičkách.    

Shrnutí 

Fotografické filtry používám spoustu let a mám je moc rád. Patří mezi mé zásadní foto a video příslušenství. Podle typu filtru vlastně přidáváte do scény další kompoziční prvek. Filtry mohou scénu pěkně “prokreslit”, jindy dodají působivý efekt a někdy to bez filtru zkrátka nejde (ND filtry a Variabilní ND filtry, které jsou nezbytné například pro natáčení ve dne venku nebo při focení s blesky na nízká clonová čísla). Jedním z hlavních nedostatků běžných kruhových fotografických filtrů se závitem, je to věčné šroubování (nandavání a sundavání). Pro ty z nás, kteří filtry často střídáme (což je i můj případ) se jedná občas až o nepříjemnou a zdržující záležitost. Někdy to navíc i výrazně komplikuje práci. Třeba v zimě, kdy máme zmrzlé ruce, nebo při focení nočních snímků – kdy si nevidíme na špičku nosu, natož na konec objektivu! Skvělým řešením jsou stále ještě relativně nové – magnetické filtry a k nim se přímo nabízí ochranné pouzdro, které je udrží co nejdéle v bezpeční a tím i v dobré kondici.    

Více o magnetických filtrech si můžete přečíst například zde

Ochranné pouzdro na fotografické filtry včetně sáčku můžete objednávat zde.

Technická specifikace pouzdra:

  • Nejkompaktnější způsob uložení magnetických fotofiltrů 
  • Pojme od 1 do 8 ks fotografických magnetických filtrů 
  • Skládá se ze dvou částí: kovového kroužku a plastové krytky
  • Součástí setu je sáček s utahovacím provázkem a karabinkou
  • Celý set skvěle chrání vaše filtry. 
  • Dostupné v průměrech: 49, 52, 55, 58, 62, 67, 72, 77, 82 mm

VFFOTO

Vladimír Fučík je český výrobce profesionálních fotografických filtrů se sídlem v Humpolci. Filtry pod vlastní značkou VFFOTO vyrábí od roku 2012. Sortiment zahrnuje všechny hlavní typy fotografických filtrů – UV, cirkulární polarizační, ND (neutrální šedé) i přechodové filtry a několik specialit. Více na: http://www.vffoto.com

Ohodnoťte článek

O Haymar

Fotograf, novinář, muzikant, lektor, psavec a kreativec všeho druhu. Entita mnoha profesí, tak trochu workoholik s velkou dávkou nadšení a minimem talentu (což se ale naučil za ta léta dobře maskovat). Filmový nadšenec a rocker tělem i duší. Milující manžel a otec dvou dětí. web: martinhajek.net
Bookmark the permalink.

Komentujte

avatar

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

  Subscribe  
Upozornit na